alam
15 بهمن 1401 - 11:55

حال و هوای مشهدالرضا در میلاد امام علی (ع)‌/ ذکر یا علی(ع) در حرم رضوی طنین‌انداز شد

مشهد الرضا قبله عاشقان ولایت و امامت در میلاد امیرالمؤمنین حال و هوایی دیگر دارد گویی ملائکه بال‌های خود را زیر پای زائران حرم منور رضوی قرار داده‌اند و ذکر دل‌نشین «یا علی(ع)» در گوشه گوشه صحن و سرا طنین‌انداز شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس،در روز میلاد امام علی علیه السلام ملائک حامل تبریک و دعاهای فراوانی هستند به هر سو که می‌نگرم زائران حضرت رضا(ع) همچون پروانه‌هایی اطراف شمع می‌چرخند و با جان و دل با امام رئوف نجوا می‌کنند از هر صحن و رواق، بخاطر میلاد امام علی(ع) حال تازه زیارت احساس می‌شود، روضه منوره هم در روز پدرگرم‌تر از همیشه پذیرای زائران امام هشتم است.

وارد حرم که می‌شوی کتیبه‌های پارچه ای منقش به نام مبارک امیرالمومنین و پرچم‌های سبز و زرد هم بر لب بام‌های صحن‌های حرم مطهر رضوی به اهتزاز درآمده و نظر هر زائر را به خود جلب می‌کند؛ خادمان هم در روز میلاد امام علی علیه السلام با لبخند و خوش رویی به دلدادگان حریم حضرت دوست شادباش عید را می‌دهند و ریسه های‌ چراغانی با درخشندگی خود جلوه خاصی به صحنها و رواقها داده‌اند.

علاوه بر آن لامپ‌های رنگی زرد، سبز، قرمز و سفید هر شب بالای سر زائران روشن است تا بارگاه امام خوبی‌ها(ع) غرق در نور و شادی شود و زیبایی این بارگاه را دوچندان کرده‌اند.

وارد حرم که می‌شوی علاوه بر گل‌آرایی سقاخانه‌، پنجره فولاد و آب‌نماها، طرحی که خادمان آقا برای زیبایی سازی المان گنبد خضرا در صحن پیامبر اعظم(ص) انجام داده‌اند هم موردتوجه عاشقان حضرت رضا(ع) قرارگرفته است و فضای حرم را عطراگین کرده است.

شهد شیرین زیارت در اعیاد رجبیه به مشام می‌رسد و گوشه گوشه ی حرم مطهر مملو از ز دلدادگانی و زائرانی است که امام رضا(ع) را واسطه اجابت قرار داده‌اند.

حال و هوای حرم مطهر امام رضا(ع) در میلاد وصف ناشدنی است و زائران تلاش می‌کنند تا ‌از هر سو خود را به پا بوسی آستان امام رئوف برسانند.

روبروی ضریح مطهر که می ایستی به راحتی می‌توانی شکوه عشق و دلدادگی را در صف‌های طولانی زائران و دلدادگان آقا به تماشا بنشینی؛ صف‌هایی که در شب میلاد امام علی علیه السلام طولانی‌تر می‌شود و دلدادگانی که لحظه به لحظه بیشتر…

هر لحظه تب‌وتاب مردم و جوشش زائران و خادمان بارگاه منور رضوی بیشتر و بیشتر می‌شود.

در صحن عتیق، گروهی از سقاخانه اسماعیل طلا به یاد سیدالشهدا(ع) آب می‌نوشند و تعداد بیشتری از زائران، مقابل پنجره فولاد عکسی به یادگار می‌گیرند.

زائران راه دور و بیشتر از همه، زائران عرب زبان با برقراری تماس تصویری، حس و حال وصف نشدنی حضور در جوار بارگاه امام هشتم(ع) را به خانواده و دیار خود منتقل می‌کنند.

امروز ملائک حامل تبریک و دعاهای فراوانی هستند و در این گوشه از بهشت چه دل هایی که با گوشه چشمشان حاجت روا به خانه می‌روند و چون پرنده ای سبکبال در هر گوشه از این بهشت رضوی دلشان را پشت پنجره فولاد دخیل می‌بندند.

از صحن‌ها که بگذریم و وارد رواق امام(ره) شویم، از صوت خوش ذاکران اهل بیت(ع) که این روزهای شاد ایام رجبیه گرم مولوی خوانی هستند، سر ذوق می‌آییم.

مادران از روی کتب ادعیه حرم، گرم قرائت زیارت مخصوص حضرت رضا(ع) و زیارت امین الله هستند و شمار زیادی از پدران هم به اقامه نماز زیارت ایستاده‌اند،خلاصه در روز ولادت امام علی علیه السلام حرم مطهر رضوی سراسر نورو شادی است.

چایخانه‌های حضرت رضا(ع) هم به سهم خود در روز پدر در خدمت زائران هستند و حرم مطهر نه از گرمی سماور و چای، بلکه از حضور و شادی دل زائران گرم است.

چایخانه، پذیرای زائرانی است که در این هوای سرد زمستانی با یک لیوان چای متبرک، گرم و سرحال می‌شوند.

زائران بی شماری در این میلاد مبارک در حرم ملکوتی رضوی حضور یافته اند و با تبریک این عید بزرگ به ساحت ملکوتی امام هشتم و امام عصر (علیهم االسلام ) مولودی خوان ولادت امام علی علیه السلام شده اند.

انتهای پیام/282/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018244