alam
19 دی 1401 - 10:59

جوان ۳۷ ساله دشتستانی ناجی چند بیمار نیازمند به عضو شد

بوشهر- مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: جوان ۳۷ ساله سراج آبادی از توابع شبانکاره شهرستان دشتستان ناجی چند بیمار نیازمند به عضو شد.

علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این جوان که به دنبال خونریزی مغزی از ۶ روز قبل در بیمارستان شهید گنجی بستری بود، متأسفانه به دلیل وسعت آسیب به سر دچار مرگ مغزی شده و با تأیید تیم فراهم آوری اعضای پیوندی و پزشکان تأیید کننده دانشگاه اهدا عضو شد.

باقری از انجام هشتمین ایثار ماندگار استان بوشهر در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: با توجه به اعلام رضایت آن مرحوم در دوران حیات خود و رضایت خانواده مهربانش، اعضای پیکر محمد نیک‌خواه جوان ۳۷ ساله سراج آبادی از توابع شبانکاره شهرستان دشتستان برای پیوند به نیازمندان به دریافت عضو برداشت شد.

وی تصریح کرد: کبد و هر دو کلیه این جوان جهت پیوند به بیماران نیازمند به عضو توسط دکتر خورشید جراح اعزامی از بیمارستان ابوعلی سینا شیراز برداشت شد.

مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: این یکصد و دومین برداشت عضو در استان بوشهر است و همچنین هشتمین برداشت عضو سال جاری در استان بوده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 964850