alam
17 بهمن 1401 - 16:14

۶۸ طرح اقتصادی در استان اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

معاون هماهنگ کننده امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: در دهه فجر امسال ۶۸ طرح اقتصادی به ارزش ۲ هزار میلیارد تومان در اردبیل افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، یاسر عبداللهی عابد بعدازظهر امروز در آیین افتتاحیه کارخانه تولید قطعات ماشین‌آلات سنگین با مشارکت صندوق کارآفرینی امید همزمان با سراسر کشور برگزار شد، اظهار کرد: در دهه فجر امسال ۶۸ طرح اقتصادی به ارزش ۲ هزار میلیارد تومان با اشتغال‌زایی یک هزار و ۵۰۰ نفر در اردبیل افتتاح می شود.

وی افزود: میزان کل تسهیلات در ۱۰ ماهه امسال برای کلیه طرح‌های عمرانی، اقتصادی و وام‌های ازدواج در حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۰ درصد افزایش یافته است.

معاون هماهنگ کننده امور اقتصادی استاندار اردبیل با اشاره به مشارکت صندوق کارآفرینی امید در طرح‌های اقتصادی، تصریح کرد: ۶۸۱ طرح مورد حمایت این صندوق قرار گرفته است و برای این طرح‌ها ۱۱۴ میلیارد تومان تهسیلات اعطا و برای یک هزار و ۹۷۵ نفر اشتغال ایجاد شده است.

عبداللهی عنوان کرد: مجموعه قطعه سازان خودروهای سنگین که در مجموعه‌ای کوچک کار بسیار بزرگی را انجام داده‌اند و با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان که ۴ میلیارد آن را صندوق کارآفرینی متقبل شده است، برای بیش از ۲۰ نفر اشتغال زایی کرده‌اند.

پایان پیام/3727/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1022822