alam
10 بهمن 1401 - 18:34

برگزاری ۱۶۰۰ برنامه همزمان با دهه فجر در اراک

اراک- فرمانده سپاه ناحیه اراک گفت: بیش از هزار و ۶۰۰ برنامه برای دهه فجر پیش بینی شده که رویکرد برنامه ها خدمت رسانی به مردم و جهاد تبیین است.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد مهجوری عصر دوشنبه در نشست هماهنگی برنامه‌های دهه فجر سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: روحیه ولایتمداری، ایثارگری و خدمت رسانی به مردم بسیج در طی این سال‌ها این نهاد مردمی و انقلابی را در مقاطع مختلف موفق و پیروز کرده و امروز بسیج در همه حوزه‌ها کارآمد و توانمند است و در بسیاری از بخش‌ها الگوهای موفق ارائه کرده است.

وی افزود: امروز ایران اسلامی به برکت خون مطهر شهدا و فرهنگ بسیجی ملت در اوج اقتدار و سربلندی است و فرهنگ بسیجی مهمترین نیاز کشور در گام دوم انقلاب محسوب می‌شود.

مهجوری با بیان اینکه انقلاب اسلامی علیرغم وجود توطئه‌ها و تحریم‌های دشمنان امروز در اوج اقتدار است، گفت: به برکت تفکر و هدایت‌های امامین انقلاب و بسیج مردمی راهبردهای دشمن در مقابل ملت ایران با شکست جدی مواجه شده است.

وی تاکید کرد: تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی از مهمترین نیازهای امروز کشور و نسل جدید است و لذا باید جهاد تبیین مورد توجه قرار گیرد و بسیج در این راستا از دو سال گذشته اقدامات مختلفی انجام داده و ایام الله دهه فجر بهترین فرصت برای توجه بیشتر به این مطالبه مقام معظم رهبری است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک با اشاره به اینکه در راستای گرامیداشت ایام الله دهه فجر بیش از هزار و ۶۰۰ برنامه در اراک توسط سپاه و بسیج پیش بینی شده است، افزود: رویکرد برنامه‌ها خدمت رسانی به مردم و جهاد تبیین است.

وی با تشریح جزئیات برنامه‌ها بیان کرد: بیش از ۱۰ پویش مردمی که مهمترین آن پویش هر خانه یک پرچم و نصب پرچم سر در مغازه‌ها به مناسبت دهه فجر و پویش‌های نقاشی کودکان و کتابخوانی است.

مهجوری افزود: برگزاری مسابقات کتابخوانی و قرآنی، نواختن زنگ انقلاب در مدارس، جشن امضای کتاب با محتوای انقلاب اسلامی، نشست‌های تخصصی شعر، خاطره گویی در مساجد و محافل، برگزاری مسابقات خاطره گویی در فضای مجازی، بازدید دانشجویان و دانش آموزان از مراکز علمی و کارخانجات صنعتی، یادواره‌ای شهدا، جشن‌های پیروزی انقلاب در مساجد، حسینیه‌ها و محله‌ها از مهمترین برنامه‌های فرهنگی سپاه و بسیج در اراک است.

وی ادامه داد: برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت، راهیان نور، شهید مجید ایزد پناه و اردوهای جهادی از دیگر برنامه‌های سپاه و بسیج برای دانشجویان و دانش آموزان در اراک است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک خاطر نشان کرد: اجرای رزمایش کمک مومنانه، بهره برداری از پروژه‌های محرومین زدایی و آبرسانی شرب و کشاورزی، تحویل مسکن ولی نعمتان، نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در پایگاه‌های بسیج و بهره برداری از طرح‌های اشتغال زایی از برنامه‌های دیگر سپاه و بسیج در ایام الله دهه فجر است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1008357