alam
15 بهمن 1401 - 20:51

بندر تجاری شادگان پشتوانه صادرات محصولات شیلاتی و کشاورزی کشور

شادگان- استاندار خوزستان با تأکید بر رونق هرچه بیشتر بندر شادگان گفت: این بندر تجاری پشتوانه خوبی برای صادرات محصولات شیلاتی و کشاورزی کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر حسینی محراب عصر امروز شنبه ضمن بازدید از بندر شادگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این بندر جز بنادر تازه ساخت خوزستان و کشور است که ظرفیت مطلوبی برای پشتیانی از توسعه تجارت خارجی کشور دارد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های این بندر محلی می‌تواند رونق بخش صادرات محصولاتی مختلفی به خصوص در بخش شیلات و کشاورزی باشد، گفت: از تجار و بازرگانان کشور دعوت می‌شود تا محصولات تولیدی خود را از طریق این بندر به بازارهای هدف به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس صادر کنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: رونق بندر شادگان باعث تولید ثروت در منطقه خواهد شد و فرصت‌های پایدار شغلی را ایجاد خواهد کرد.

حسینی محراب تاکید کرد: همکاری بین‌بخشی همه دستگاه‌های مربوط به تجارت دریایی به منظور بهبود عملکرد بندر شادگان ضروری است.

وی به بازدید خود از فولاد شادگان اشاره کرد و گفت: ظرفیت فعلی این مجتمع فولادی ۸۰۰ هزار تن محصول در سال است که با اجرایی شدن طرح توسعه آن، ظرفیت این مجتمع به یک میلیون ۲۰۰ هزار تن می‌رسد.

استاندار خوزستان اضافه کرد: افزایش تولید این مجتمع تولیدی باعث توسعه صادرات غیرنفتی و همچنین ارزآوری برای کشور و در نهایت ایجاد فرصت‌های پایدار شغلی خواهد شد.

حسینی محراب تصریح کرد: طرح توسعه فولاد شادگان با جدیت باید پیگیری شود و در این رابطه حمایت‌های لازم صورت می‌گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1019042