alam
09 بهمن 1401 - 13:44

نمایشگاه «موزه عبرت» در بیرجند راه اندازی می شود

بیرجند- معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: نمایشگاه «موزه عبرت» ایام الله دهه فجر در بیرجند راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدرضا طالبی ظهر یکشنبه در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی موزه عبرت بیرجند، با اشاره به اینکه نمایشگاه «موزه عبرت» در بیرجند راه اندازی می شود، اظهارکرد: نمایشگاه موزه عبرت فرصت بسیار خوبی برای جهاد تبیین در حوزه عملیاتی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: محتوای این نمایشگاه باید از طریق رسانه ها و فضای مجازی و تبلیغات چهره به چهره، ظرفیت ائمه جمعه و جماعت و مساجد برای استفاده حداکثری اطلاع رسانی شود.

طالبی با اشاره به اینکه امروز دشمنان جمهوری اسلامی ایران به ویژه رژیم صهیونیستی از هر زمان دیگری ضعیف تر شده‌اند، ادامه داد: گروه‌های معاند که همدیگر را قبول هم ندارند و در خیلی از مواقع در خارج کشور به نوعی همدیگر را تخریب هم می‌کنند در این مقطع زمانی با همگرایی به مقابله با نظام بپردازند.

وی افزود: بخشی از این معاندین را سلطنت طلب ها تشکیل می‌دهند که اینها به طور ویژه در حوزه جنگ ترکیبی علیه نظام ورود پیدا کرده اند تا بلکه بتوانند در آخرین نفس های خود، ضربه‌ای را به نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای جوانان و نوجوانانی که دوران قبل از انقلاب را درک نکرده اند، به درستی تبیین و به شبهات داده شود.

طالبی با اشاره به اینکه متأسفانه نسبت به قشر جوانان و نوجوانی که اوایل انقلاب و قبل انقلاب را درک نکرده اند، کم کاری صورت گرفته، بیان کرد: دشمن از این کم کارها در بخش فرهنگی نهایت استفاده را از طریق فضای مجازی کرده است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه موزه عبرت، فرصت بسیار خوب و مناسبی برای تبیین حقایق است، افزود: باید همه کمک کنیم تا این نمایشگاه مردمی و جهادی یک محتوای بسیار غنی داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی یادآورشد: هنر روایتگری جذاب می‌تواند به تبیین بهتر حقایق انقلاب در این نمایشگاه کمک کند که این موضوع هم باید مورد توجه قرار گیرد.

طالبی گفت: باید در قالب نمایشگاه موزه عبرت خراسان جنوبی، تاریخ انقلاب و وضعیتی که کشور و مردم در زمان طاغوت داشته اند، برای جوانان و نوجوانان بیان شده و اقناع سازی لازم صورت گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1004969